• DZIEŃ CHŁOPAKA W VIIB

• „Chłopcy malowani”

Dzień Chłopaka w VII b

Dziewczynki z naszej klasy starają się, by chłopcy co roku świętowali w oryginalny sposób. Tym razem nasi panowie mogli poczuć się jak wojownicy. Przy pomocy specjalnych farb do twarzy zostali ozdobieni wyjątkowymi barwami wojennymi.

W klasie pojawiły się tygrysy, nietoperze inne tajemnicze postaci. Pomysł ten sprawił chłopcom wiele radości. Niektórzy dumnie przemierzali szkolne korytarze z takimi „ozdobami” na twarzy i zmyli ich zaraz po zakończonej lekcji.

Nie zabrakło oczywiście życzeń i słodkości. Chłopcy dostali też zbiorowy prezent – niebieską piłkę nożną. Niech przyniesie im szczęście w każdym meczu.

Renata Grzelczyk

• FINAŁ WOJEWÓDZKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

• 4 października 2018 r. w Babimoście odbył się Finał Wojewódzki w Sztafeowych Biegach Przełajowych. 15 najlepszych szkół województwa lubuskiego stanęło do rywalizacji na dystansie 8x1000m. Nasza szkoła zajęła VI miejsce. Przegraliśmy tylko ze szkołami sportowymi z Zielonej Góry, Gorzowa i Gubina.

• Wycieczka do Teatru Wielkiego w Poznaniu

• 4 października 2018 roku grupa uczniów z klas szóstych i siódmych SP i trzecich G  wzięła udział  w wycieczce do poznańskiej opery. Już sam monumentalny gmach teatru wzbudził wśród uczestników zainteresowanie, ale prawdziwą perłę odkryli wewnątrz budynku – przepiękna sala widowiskowa z balkonami i miejscem dla orkiestry zachwyciła wszystkich. Spełnieniem wszelkich oczekiwań okazał się musical – „Skrzypek na dachu”. Mleczarz Tewje, jego rodzina i ukochana wieś Anatewka przeniosły młodych widzów w zapomniany świat cadyków i rabinów, przybliżyły zapomnianą już prawie historię.

Spektakl naprawdę podobał się uczniom, parę osób zapragnęło aktorskiej kariery....

( opiekunowie: E. Piątyszek, J. Konieczna, A. Doruch)

• VI RODZINNY RAJD ROWEROWY

• VI Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbył się w sobotę, 6 października był okazją do uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

• MITING LEKKOATLETYCZNY W MIĘDZYRZECZU

• 27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mitingu lekkoatletycznym z okazji otwarcia wyremontowanego stadionu sportowego w Międzyrzeczu.

40 sportowców SP Przytoczna startowało w konkurencjach biegowych, rzutnych oraz skocznych zdobywając:

23 - I miejsce

17 - II miejsce

9 - III miejsce

W klasyfikacji ogólnej uczniowie wywalczyli II miejsce.

• PODGRZYBEK 2018

Kolejny spektakularny sukces!

9 września 2018 roku w Świniarach odbyły się zawody - „ Boletus 2018. Święto Podgrzybka” .

Drużyna w składzie: Michał Pietrusik, Jakub Majorek, Kacper Kowalczyk, Julia Kogut, Martyna Mamot, Karolina Kudlińska, pod opieką Konrada Golca i Joanny Wrony nie zawiodła i zajęła II miejsce i czek opiewający na kwotę 1500 złotych.

Nie było łatwo. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Uczniowie mieli do zaliczenia: bieg na orientację, 6 konkurencji sportowych (min. skoki w workach, wyścigi na tratwie, transport wody na czas), konkurs wiedzy na temat Puszczy Noteckiej i test wiedzy z udzielania pierwszej pomocy.

Pieniążki zdobyte przez drużynę w całości zostały przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, z którego na lekcjach i zajęciach Szkolnego Koła Sportowego korzystają uczniowie naszej szkoły.

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

•         Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas młodszych na zajęciach poznają podstawowe przepisy o ruchu drogowym. W ramach edukacji 21 września 2018r. zaprosiliśmy do naszej szkoły funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub zaatakuje duży pies. Dużą atrakcją była policyjna maskotka  „Lupo”, która pomagała dzieciom przechodzić po pasach.

Hanna Kozłowska

• Witaj, szkoło!

Początek września przywitał nas piękną pogodą. Z nieba uśmiechało się słońce, a do budynku przy ulicy Polnej z uśmiechem wchodzili uczniowie. Jeszcze nie zeszła opalenizna, jeszcze letnie wspomnienia tak świeżo obecne w ich głowach, jeszcze trwają wakacyjne znajomości… Aż trudno uwierzyć, że dwa miesiące tak szybko minęły.

Rok szkolny 2018/2019 zaczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą w naszym kościele parafialnym. Ksiądz przypomniał całej społeczności szkolnej, że nowy rok jest szansą na to, by zacząć wszystko od początku – z zapałem i entuzjazmem wykonywać swoje obowiązki i nie przegapić, żadnej okazji, by dawać dobro innym ludziom.

Apel inaugurujący nowy rok odbył się w hali sportowej. Pani dyrektor wszystkim uczniom i nauczycielom życzyła wielu sukcesów i powodów do radości. Szczególnie serdecznie przywitała pierwszoklasistów, życząc, by rozpoczynająca się nauka była dla nich nieustającą przygodą. Przypomniała również, że obecny rok będzie czasem przełomów i nowych wyzwań. Ósmoklasiści napiszą pierwszy w historii egzamin, a w czerwcu pożegnamy ostatnie klasy gimnazjum. Pani dyrektor wyraziła także nadzieję, że nasza szkoła sprosta stojącym przed nią wyzwaniom.

Niech najbliższe dziesięć miesięcy będzie dla nas wszystkich wyjątkową kartą, którą wspaniale zapiszemy.

• Zastępstwa

• Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
        • Konta użytkowników

• For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.