• SEZON NA...WYCIECZKI ROWEROWE!

•      Zazwyczaj wrzesień to sezon grzybobrania, ale w szkole ten czas przypada na wycieczki rowerowe. Prawie wszystkie starsze klasy ruszyły na szlaki - jedni nad jezioro, inni w las, a klasy 4a i 4b wyznaczyły sobie trasę Przytoczna - Lubikowo - polna kapliczka w Rokitnie - Przytoczna. Po drodze małe górki, pod które niekiedy trzeba było podprowadzić rower :-), śliczne widoki, a na zachętę w szkole czekały pieczone kiełbaski. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• JESIENNE SZKOLNE BIEGI PRZEŁAJOWE

• We wtorek, 21 września, na szkolnym boisku odbyły się pierwsze po długiej przerwie zawody sportowe – Jesienne Szkolne Biegi Przełajowe.

Uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

ROCZNIK 2014 – DZIEWCZĘTA

Im – Mateusz Sławik

IIm – Kacper Kościelski

IIIm – Łukasz Święcicki

Ze sportowym pozdrowieniem – nauczyciele wychowania fizycznego.

KLASY I-III

KLASY IV-VIII

• WYCIECZKA KLASY Vb

• Wycieczka rowerowa była zorganizowana przez panią Agnieszkę Środecką i panią Dorotę Kmieciak. Głównym jej celem było poznawanie ważnych miejsc gminy Przytoczna oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.

Trasa wycieczki liczyła około 30 km i wiodła przez okoliczne wsie i lasy.

Wyposażeni wyruszyliśmy spod szkoły około godziny 8:00. Polną drogą jechaliśmy do Lubikowa na plażę, gdzie po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Dojechaliśmy do wieży widokowej w miejscowości Zielomyśl. Tam podziwialiśmy rozciągające się przed nami widoki. Kto mógł, robił pamiątkowe fotki. Każdy znalazł coś dla siebie.

Wkrótce ruszyliśmy w dalszą drogę i dotarliśmy do Kamienia Wersalskiego w Wierzbnie, który znajdował się kilka kroków od pałacu z połowy XIX wieku. W Wierzbnie pani Agnieszka, nasza wychowawczyni, zaprosiła nas do siebie na pyszną herbatę. Tam każdy mógł odpocząć, nabrać sił, a także skosztować pysznych malin.

Około godziny 14:00 ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy. Wracaliśmy przez Strychy, Goraj i Lubikowo.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.

Paulina Szulczyńska

• WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY SPORTOWEJ IVc

• Wycieczka rowerowa klasy 4 c

W piątek z całą klasą pojechaliśmy na naszą pierwszą wycieczkę rowerową. Wybraliśmy się nad Jezioro Lubikowskie.

Wyruszyliśmy o ósmej rano z Przytocznej i około półtora godziny spędziliśmy w drodze. Gdy dojechaliśmy, ja
            i moi koledzy wzięliśmy patyki jako wędki i łowiliśmy ryby. Niestety nic nie złowiliśmy. Dziewczyny w tym czasie spacerowały po plaży lub siedziały na pomoście. Później poszliśmy pograć w siatkówkę i świetnie się bawiliśmy. W międzyczasie Pan Witek z Panią Dorotką przygotowali dla nas  przepyszne kiełbaski z grilla.

Bardzo mi się nad Jeziorem Lubikowskim podobało i chciałbym taki wyjad klasowy powtórzyć.

Borys Sewruk, kl. IVc

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Przed nami kolejne dziesięć miesięcy nauki. Zawsze oznacza to odrobinę niepewności. Przecież nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyjdą kolejne wakacje. W tym roku czeka nas więcej optymizmu, mimo, że pandemia nadal trwa. Patrzymy w przyszłość z nadzieją, że dotrwamy do wakacji bez nauki zdalnej.

W dniu 1 września 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej rozpoczęli nowy rok szkolny. Kolejny rok nietypowo, bo w "pandemicznej rzeczywistości". Maseczki, dezynfekcja, oddzielne wejścia, dystans społeczny...W sercach jednak wiele radości i tęsknota za przyjaciółmi, nauczycielami. Świętowaliśmy również 5 rocznicę otwarcia nowej części budynku, dlatego inauguracja odbyła się tuż obok niego, na placu. Uroczystość poprzedzona została Mszą Świętą, którą celebrował nasz proboszcz Sławomir Kupiec. Po mszy pani dyrektor Brygida Konieczna bardzo serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a w sposób szczególny pierwszoklasistów. Przedstawiła również nową wicedyrektor panią Katarzynę Kolasińską. Następnie zabrał głos Wójt Gminy Przytoczna Bartłomiej Kucharyk, który życzył uiczniom wielu sukcesów w nauce, pięknych relacji, poznawania się na nowo i tworzenia szkoły, która uczy, wychowuje i jest przyjazna każdemu. Nauczycielom życzył pozytywnej energii, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.  Z wielką radością ogłosił, że pani dyrektor Brygida Konieczna wygrała konkurs na kolejne pięć lat bycia dyrektorem naszej szkoły.

Po apelu uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami udali się do klas.

Nadal musimy zachować wszelkie środki ostrożności, by nie dać się wirusowi. Najważniejsze jednak jest to, że znów możemy chodzić do szkoły.

Magdalena Jakubowska - Rak