• Wyjątkowa zbiórka przy leśniczówce

          • Wśród przyrody.

            Wyjątkowa zbiórka przy leśniczówce.

             

            Zuchy i harcerze konsekwentnie realizują swój plan zbliżenia się do natury. Tym razem poprosiliśmy o pomoc prawdziwych fachowców z nadleśnictwa i spotkaliśmy się nad jeziorem. Głębokie w okolicach Międzyrzecza znamy chyba wszyscy. Jednak wielu z nas nie było świadomych, że niedaleko tego kąpieliska znajduje się coś tak pięknego.

             

            Zdążyliśmy w ostatniej chwili. Zbiórka odbyła się tuż przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z czerwoną strefą – 16. października. Wzięliśmy udział w wyjątkowym spacerze drogą ekologiczną. Z bliska obserwowaliśmy różne rośliny, udało się nam zobaczyć wiele grzybów. Poznaliśmy ich nazwy. Znamy również wiele gatunków ptaków i mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się je rozpoznać. Panowie leśnicy tłumaczyli także, na czym polega ich praca. Wyjaśnili też, do czego służą budki lęgowe i kiedy należy je czyścić. Dostaliśmy nawet jedną z nich, by urządzić ptasi domek w okolicach harcówki.

             

            Spotkanie zakończyło się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Kiedy wróciliśmy do domu, słońce dawno schowało się za horyzontem. To był dzień pełen wrażeń. Zapach ogniska, który pozostał na naszych ubraniach, jeszcze długo nam przypominał o tym, co dziś zobaczyliśmy i czego się dowiedzieliśmy.

             

            Renata Grzelczyk

            Iwona Krzysztof

          • Dzień Eduakcji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej, zwany również Dniem Nauczyciela, to moment kiedy nauczyciele otrzymują od uczniów i rodziców podziękowania za ich pracę. Zazwyczaj tego dnia odbywa się w szkole uroczysta akademia. W tym roku dzień ten był nieco inny. Pandemia COVID-19 spowodowała, że uroczystości przeniosły się do cyberprzestrzeni. Samorząd Uczniowski uświetnił ten dzień piosenką i słowem, prezentując film z udziałem wszystkich uczniów w szkole. Wiele ciepłych i miłych słów oraz gestów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud , poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

             

            Joanna Wrona

            Lucyna Tratwal

            Agnieszka Środecka

            Mirosław Romanowski

          • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów kl.VIII

          • Nasz przyjaciel Francis.

            Uczniowie piszą listy do Ugandy

            Ósmoklasiści świętowali Międzynarodowy Dzień Pisania Listów w szczególny sposób.  Poznali Francisa – swojego rówieśnika z Ugandy i postanowili do niego napisać.

             

            Chłopiec jest podopiecznym Wielkopolskiego Centrum Edukacji. Instytucja prowadzi misje w Afryce. Dzięki tej organizacji młodzi ludzie z tamtych rejonów mogą uczyć się i normalnie żyć.

            Obecnie Uganda także zmaga się z pandemią, a wprowadzone w tym kraju restrykcje są jeszcze bardziej dotkliwe niż u nas. Ludzie masowo stracili prace, szkoły nadal pozostają zamknięte. Wiele osób cierpi głód i nie ma podstawowych środków do życia.  W podobnej sytuacji jest Francis.

            Każdy list z pewnością sprawi mu wiele radości i będzie pociechą w tym trudnym czasie. Chłopiec czeka na przesyłki z niecierpliwością i na pewno odpisze.

            Zadanie, którego podjęli się ósmoklasiści jest wyjątkowe także dlatego, że listy do Ugandy musiały zostać napisane w języku angielskim. To nie było dla nich przeszkodą. Poradzili sobie znakomicie i przekonali się, jak ważna jest znajomość języków obcych. Angielski pozwala nam komunikować się z całym światem.

            Teraz napisane przez uczniów listy zostaną wysłane mailem i przekazane do Ugandy za pośrednictwem wolontariuszy. Czekamy niecierpliwie na odpowiedź.

            Agnieszka Kogut

            Renata Grzelczyk

            Dorota Kmieciak

          • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów kl.Va

          • Listy do dzieciaków z Marzycielskiej Poczty

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów klasa Va wyraziła chęć napisania listów do dzieciaków, które z utęsknieniem na nie czekają.

            Marzycielska Poczta to akcja, która narodziła się pod koniec 2009 roku i trwa do dzisiaj. Akcja polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Dzieciaki codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

            Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Odwiedzili Marzycielską Pocztę i zdecydowali się na napisanie listu. Zanim przystąpili do pisania, zapoznali się z życiorysami chorych dzieciaków. Każdy uczeń wybrał sobie osobę, z którą chciałby korespondować. Entuzjazm i radość zapanowały wśród uczniów. Listy zostały napisane na kolorowym papierze, ozdobione twórczymi rysunkami. Uczniowie pisali w nich przede wszystkim, że są z nich dumni, żeby nie poddawały się chorobie i z nią walczyły. Wspominali również o sobie i o swoich zainteresowaniach.

            Poczty będą pękały w szwach od nadmiaru listów i kartek, a listonosze będą musieli sprawić sobie większe torby. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej wspaniałej akcji ktoś doczeka się odpowiedzi i znajdzie przyjaciela! Taki mały list- a tyle DOBRA!



                                                                                                               Magdalena Jakubowska-Rak

          • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów kl.IVc

          • Listy do uczniów z Polskiej Szkoły Sobotniej w Harrogate

             

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów w naszej szkole rozpoczęła się wielka akcja pisania tradycyjnych listów.  Przystąpili do niej również uczniowie klasy IVc.

            Polska Szkoła Sobotnia w Harrogate ( Anglia) stara się przybliżyć uczniom piękno kultury polskiej i przekazać dzieciom to co w  Narodzie Polskim najpiękniejsze i najszlachetniejsze. Z pasją i entuzjazmem nauczyciele pomagają dzieciom bilingwalnym w  nauce czytania i pisania po polsku. Celem jest podtrzymywanie pamięci oraz tradycji polskich. W nauce języka najważniejsza jest praktyka. Co to znaczy? Chcesz dobrze mówić w języku polskim? Porozmawiaj z innymi w tym języku! Chcesz dobrze pisać w danym języku? Pisz dużo różnorodnych tekstów w tym języku! Jednym z takich form jest list tradycyjny.

            Korzystając z Międzynarodowego Dnia Pisania Listów uczniowie klasy IVc z entuzjazmem i zapałem wyrazili chęć napisania listów. Zanim przystąpili do korespondencji, zapoznali się z działalnością polskich szkół na terenie Anglii. Dowiedzieli się, że dzieci uczące się tylko w soboty języka polskiego mają mniejszy dostęp do żywej polszczyzny. Żywej, czyli tej mówionej w całym jej bogactwie odmian i regionalizmów. Po zapoznaniu się z działalnością, czwartoklasiści rozpoczęli redagowanie listów. Uczniowie pisali przede wszystkim o sobie, o swoich zainteresowaniach. Pytali adresatów, jak się żyje w Anglii? Jak wyglądają lekcje? Czy tęsknią za Polską?

            Te pięknie napisane listy, sprawią dzieciom dwujęzycznym niesamowitą radość. Zadanie jakiego podjęli się uczniowie klasy czwartej jest szczególnie ważne, zwłaszcza, że mogą dowiedzieć się dużo więcej o kulturze angielskiej i działalności polskich szkół. Klasa IVc z całą pewnością doczeka się odpowiedzi. Dzieciaki z polskiej szkoły nie zawiodą !

            Listy zostały włożone do jednej dużej koperty i wysłane do Anglii, na adres Polskiej Szkoły Sobotniej  w Harrogate. Niech fruną !

                                                                                                   Magdalena  Jakubowska - Rak

          • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów kl.IVb

          • Niewiele trzeba, by sprawić komuś radość.

            Listy do podopiecznych Marzycielskiej Poczty

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów w naszej szkole miało miejsce wiele działań, które przypomniały uczniom, jak pięknym zwyczajem było wysyłanie do siebie tradycyjnie pisanych listów. Marzycielska Poczta to tylko jedna z propozycji. Skorzystali z niej uczniowie klasy 4 b oraz chętni szóstoklasiści.

            Fundacja Marzycielska Poczta opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi, które bardzo lubią dostawać tradycyjne listy i pocztówki. Wielu z nich dzięki korespondencji z różnych stron Polski choć na chwilę zapomina o walce chorobą, bólu i cierpieniu.

            Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Skoro tak niewiele trzeba, by spełnić czyjeś marzenie – nie można marnować żadnej okazji. Listy zostały napisane na kolorowym papierze – pięknej papeterii. Uczniowie pisali w nich przede wszystkim o sobie i o tym, co jest im bliskie. Być może ktoś doczeka się odpowiedzi i dzięki tej lekcji znajdzie przyjaciela? To byłoby coś naprawdę wyjątkowego!

            Listonosze w całym kraju będą mieli troszkę więcej pracy. Ale chyba warto, jeśli wiadomo, że zanosi się do kogoś nie tylko przesyłkę. Bo razem z tym listem jedno z chorych dzieci otrzymuje spełnione marzenie oraz wsparcie w trudnym czasie walki z chorobą. 

            Dorota Kmieciak

            Renata Grzelczyk

          • ROWEREM NA WIEŻĘ

          • Dnia 9 października 2020r. uczniowie klasy IVb wybrali się na wycieczkę rowerową. Ubrani w odblaskowe kamizelki, wyruszyli wraz z opiekunami (p. A. Środecką i p. D. Kmieciak) na rowerową eskapadę, aby zdobyć wieżę widokową zbudowaną na Górze Trębacza niedaleko miejscowości Zielomyśl. Piękna pogoda, dobry humor oraz otaczająca przyroda sprawiły, że wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestników.

            Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za pyszny poczęstunek pod wieżą.

             

            A. Środecka wych. kl. IVB

              

          • DRUGOKLASIŚCI CZYTELNIKAMI

          • Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.
            J. Iwaszkiewicz

             

            Kolejni uczniowie stali się czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Od teraz drugoklasiści mogą odwiedzać bibliotekę i wypożyczać interesujące ich książki. Październik jest miesiącem bibliotek, dlatego właśnie ten czas był idealny na pasowanie ich na rycerzy książki, którzy bronią czytelnictwa, dbają o ład w bibliotece i szanują książki.

                        Życzymy wielu miłych chwil z książką i liczymy na częste odwiedziny biblioteki.

             

            Dorota Kmieciak

          • BIBLIOTEKA BEZ TAJEMNIC

          • Magiczne miejsce w naszej szkole.

            Biblioteka bez tajemnic

             

            Uczniowie klas czwartych zaczynają nowy etap swojej edukacji. Poznają wiele nowości, przyzwyczajają się do troszkę innego sposobu prowadzenia zajęć i oceniania. To bywa męczące, stresujące i trudne. Ma też swoje zalety.

             

            Nowy początek to nowe szanse, by odkryć coś ponownie, znów się czymś zachwycić, poznać lepiej, dokładniej. Czwartoklasiści odwiedzali w przeszłości naszą bibliotekę szkolną. Wielu z nich należy do grona stałych i wytrwałych czytelników. Tym razem jednak uczniowie 4 b złożyli nieco inną wizytę w tym wyjątkowym miejscu.

             

            Przyjrzeli się dokładnie, w jaki sposób w bibliotece ustawione są wszystkie książki, poznali poszczególne działy. Pani Dorotka wyjaśniła im również, w jaki sposób korzysta się z katalogów bibliotecznych (tradycyjnych i komputerowych). Mogli przekonać się także, jak zbudowana jest karta biblioteczna i co można na niej odczytać.

             

            Uczniowie byli zadowoleni, że opuścili szkolne ławki i lepiej poznali tajemnice biblioteki. Teraz, odwiedzając to miejsce, będą czuli się pewniej, bo przecież zdobyli ważną i przydatną wiedzę. Być może w przyszłości ktoś z nich wybierze bibliotekę lub księgarnię jako swoje miejsce pracy? Nigdy nic nie wiadomo…

             

            Renata Grzelczyk

            Dorota Kmieciak

          • HARCERSKI START

          • Chcemy być puszczanami!

            Start harcerski w 1 DH Sokół i 1GZ Rozbrykane Iskierki

             

            Harcerz i zuch mają zapisane w swoim prawie, by szczególnie dbać o przyrodę, poznawać ją i otaczać troską. Członków naszej drużyny i gromady nie trzeba do tego szczególnie namawiać.

             

            W tym roku postanowiliśmy jeszcze bardziej zbliżyć się do natury i poznać bliżej sekrety puszczaństwa. Idea ta postuluje, by człowiek wychowywał się dzięki rekreacji na łonie przyrody. Zasady i wartości, którymi kierują się puszczanie są zbliżone do tych wyznawanych przez członków ZHP. Biorą swój początek od Indian i Słowian.

             

            Jeśli chcemy zostać prawdziwymi puszczanami, już pierwsze spotkanie, które rozpoczęło ten rok harcerski, odbyło się na świeżym powietrzu. Zuchy i harcerze wzięli udział w grze terenowej.  

             

            Sześciu indiańskich wodzów kierowało swoimi plemionami w zgodzie i pokoju. Mężczyźni wspólnie polowali, kobiety rozmawiały i razem pilnowały dzieci. Nagle jednak ta sielanka się skończyła. W wiosce zapanował chaos, pojawiły się kłótnie i spory. Członkowie plemion nie mogli się już porozumieć. Ktoś musiał uratować sytuację. Najdzielniejsi wojownicy wybrali się zatem do szamana po  radę. Ten orzekł, iż wodzowie zostali zaklęci i zapomnieli o swoich prawdziwych imionach. W wiosce zapanuje spokój, jeśli przypomną sobie prawdziwe indiańskie miana. By tego dokonać, trzeba wykonać kilka zadań i odszukać dwanaście Reguł Leśnej Mądrości.

             

            Zuchy i harcerze nie ociągali się. Szybko podzielili się na grupy i wybrali zwierzę, które im patronowało. Następnie wyruszyli w teren. Każdy patrol wykonał wszystkie zadania i poznał Reguły Leśnej Mądrości. Dzięki temu wodzowie zostali odczarowani i w indiańskiej wiosce znów zapanował spokój.

            Renata Grzelczyk

            Iwona Krzysztof

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          • Inaczej…

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

             

            Przed nami kolejne dziesięć miesięcy. Zawsze oznacza to odrobinę niepewności. Przecież nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyjdą kolejne wakacje. W tym roku czeka nas jeszcze więcej niewiadomych, bo pandemia nadal trwa. Mimo wszystko patrzymy w przyszłość z nadzieją.

             

            Tym razem tradycyjna inauguracja roku szkolnego nie mogła się odbyć. Pani dyrektor przywitała tylko naszych najmłodszych uczniów. Pozostali mieli spotkanie organizacyjne ze swoimi wychowawcami.

             

            Każdy uczeń otrzymał plan lekcji. W tym roku wyglądał on nieco inaczej, ponieważ klasy zostały podzielone na grupy i każda z nich zaczyna lekcje o innej porze. Dlatego nie usłyszeliśmy tradycyjnego pierwszego dzwonka. Nie będzie także następnych. Poszczególne grupy mają przerwy w innym czasie.

             

            Uczniowie i nauczyciele są trochę oszołomieni tymi zmianami. Wszyscy jednak wiemy, że teraz nie mamy innego wyjścia. Musimy zachować wszelkie środki ostrożności, by nie dać się wirusowi. Najważniejsze przecież jest to, że znów możemy chodzić do szkoły.

          • Godziny dowozu uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego

          •  Godziny dowozu uczniów do Szkoły Podstawowej w Przytocznej
             

            1 września 2020 r. (rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021)

             

             

            Twierdzielewo   -   700

            Chełmsko ( 2 przystanek )   -  705

            Goraj (wsiadają dzieci z m. Goraj oraz dzieci z przesiadki m. Stryszewo, Krobielewo i jadą do Przytocznej )   -   730

             

            Krasne Dłusko   -  705

            Nowa Niedrzwica  -  710

            Gaj, Orłowce  -  735

            Dębówko  -  740

            Lubikówko   -  7 05

             

            Lubikowo   -  7 10

            Rokitno   -  740

             

            Odwozy zaczną się od godziny 10.00.

          • Lista uczniów przyjętych do klas pierwszych

          •                                                      Rok szkolny 2020/2021

            Lista uczniów przyjętych do klas pierwszych  do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej 

             

            1Adamiak Iga

            2Adamiak Natalia

            3Ambrożko Szymon

            4Babych Igor

            5Bober Miłosz

            6Czechowska Zofia

            7Dyduła Franciszek

            8Gorońska Amelia

            9Gruszczyńska Anna

            10Janowicz Bartłomiej

            11Jurga Alan

            12Khomecha Nikola

            13Kobus Bartosz

            14Krzystyniak Kornel

            15Krzyżaniak Filip

            16Kucharyk Igor

            17Kucharyk Milena

            18Kwieciński Filip

            19Macińska Inka

            20Masiukiewicz Aleksander

            21Nalewa Adam

            22Piotrowska Wanessa

            23Pradela Arkadiusz

            23Rusiniak Martyna

            24Sokołowski Dominik

            25Stachowiak Żaneta

            26Szafrańska Nikola

            27Szczęsna - Siwak Maja

            28Szulczyński Aleksander

            29Szymczak Lena

            30Tołoczko Julian

            31Uszko Michał

            32Wik Hubert

            33Wróblewicz Dawid

            34Wróblewska Natalia

            35Żłobicki Kuba

          • Biblioteka bogatsza o nowych czytelników.

          • Październik, miesiąc bibliotek, był doskonałą okazją do pasowania uczniów klas II na pełnoprawnych czytelników naszej szkolnej biblioteki. Uczniowie zapoznali się z regulaminem i zasadami, jakich należy przestrzegać odwiedzając bibliotekę, współnie poszukiwali odpowiedzi na pytanie "O co prosi książka?". Obiecali również, składając przyrzeczenie, że będą rycerzami książek, którzy o nie dbają i szanują je. Drugoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki i po raz pierwszy wypożyczyli wybrane przez siebie książki. Od tamtej pory każdą wolną chwilę spdzają w bibliotecę, mamy nadzieję, że nie zapomna drogi do biblioteki.

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

             

                        W piątek 8 listopada  2019 r. cała społeczność szkolna spotkała się  w Gminnym Domu Kultury na przygotowanym przez klasy siódme apelu  z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to uroczystość poświęcona  wolności, ponieważ 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.   

                        Dzieje naszego kraju to rzadko dni szczęśliwe i spokojne. Częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogim sąsiadem, niewola i walka o wolność. Państwo polskie zginęło z map Europy na 123 lata. Czym jest wolność, wie ten, kto ją stracił. Prześladowani Polacy, skazani na tułaczkę, nigdy nie tracili ducha, wierzyli, że Polska odzyska niepodległość.

                        Udało się! Znów nad naszymi domami powiewają biało-czerwone flagi, śpiewamy               z dumą  hymn  i oddajemy szacunek symbolom narodowym.

                        W naszej  uczniowskiej społeczności  szczególnym szacunkiem cieszy się ceremoniał szkolny, który jest bardzo ważnym elementem kształtującym w środowisku postawy patriotyczne. Podczas dzisiejszej uroczystości wręczone zostały nowe insygnia pocztu sztandarowego – odznaki  przedstawiające książkę, a na niej kaganek oświaty. Są to autentyczne historyczne odznaki uczniowskie pochodzące z czasów II Rzeczypospolitej – podarowane przez Klub Radnych Forum Gminy Przytoczna.

                        Warto jeszcze przypomnieć, że insygniami pocztu sztandarowego oprócz wymienionych wyżej odznak są: biało-czerwone szarfy przewieszone przez prawe ramię, białe rękawiczki, czapki maciejówki  (z otokiem w kolorze niebieskim, który w heraldyce oznacza czystość, lojalność, wierność, a także spokój, stabilność, sukces, pewność, przyjaźń i bezpieczeństwo).

          • OPIEKA NAD OPUSZCZONYMI GROBAMI

          • Opieka nad opuszczonymi grobami

            Każdego roku, pod koniec miesiąca października, uczniowie porządkują opuszczone i zapomniane groby na cmentarzu komunalnym w Przytocznej. Tak było i w tym roku, gdyż młodzież zawsze chętnie uczestniczy w tejże akcji. Oprócz sprzątania uczniowie pokazują poprzez zapalony znicz, że oni pamiętają o wszystkich zmarłych. Nie tylko o rodzinie i znajomych, ale także o tych, o których nikt już nie pamięta. Uczestnictwo w takiej akcji kształtuje w młodzieży postawę patriotyzmu lokalnego.

                                                                                                                                                              Iwona Bigoraj

          • PIELĘGNUJEMY PAMIEĆ

          • Pielęgnujmy pamięć o zmarłych nauczycielach

            Jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, członkowie Koła Wolontariatu „Anioły Szkoły”, działającego na terenie naszej szkoły oraz Gminy Przytoczna, odwiedzili pod opieką p. Iwony Bigoraj groby zmarłych nauczycieli naszej placówki. Zapalony znicz symbolizuje naszą pamięć i wdzięczność za serce włożone w trud nauczania i wychowania. Celem corocznej akcji jest zaszczepienie w młodzieży szacunku do zmarłych nauczycieli i pielęgnowaniu pamięci o nich. 

                                                                                                                                                            Iwona Bigoraj

          • POLA NADZIEI

          •  

            Sukces akcji „POLA NADZIEI

            Uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Iwony Bigoraj i p. Doroty Kmieciak, już po raz ósmy chętnie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której głównym celem jest finansowe wsparcie Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Symbolem akcji „POLA NADZIEI” jest kwiat żonkil, którego cebulki można było nabyć zarówno na terenie naszej szkoły, jaki i po niedzielnych mszach świętych. Sumę 1640 złotych, zgromadzoną przez okres 3 tygodni przekazano Hospicjum.

            Ku naszemu zadowoleniu akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Cebulki można było zabrać do domu, ale spora ich część zasadzona została na specjalnie do tego wyznaczonym miejscu na terenie naszej szkoły.

            Szerzenie idei hospitacyjnej i uwrażliwienie społeczeństwa, a przede wszystkim młodzieży, na chorego i cierpiącego bliźniego jest częścią wychowania młodego pokolenia w duchu bezinteresownej pomocy.

            „ Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”

            Podziękowania dla supermarketu „Delikatesy Centrum" za udostępnienie nam woreczków foliowych, niezbędnych do pakowania zakupionych cebulek.

                                                                                                                                                         Iwona Bigoraj

          • SPOTKANIE Z LUPO

          • BĄDŹ BEZPIECZNY – SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

            22 października naszą szkołę odwiedziła policjantka p. Agnieszka Żyża
            z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróżowania samochodem oraz konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza po zmroku. Uczniowie aktywnie brali udział                    w pogadance, chętnie odpowiadali na pytania związane z ruchem drogowym.

             Drugim ważnym gościem, który nas odwiedził był sympatyczny tygrysek Lupo, który pomagał dzieciom w prawidłowym przechodzeniu na drugą stronę ulicy. Widok Lupo bardzo ucieszył dzieci, przytulały się do niego, głaskały, niektóre nawet nie odstępowały go na krok. Tygrysek bardzo ucieszył się z takiego przyjęcia i obiecał, że niedługo znowu nas odwiedzi.
            Serdecznie dziękuję Pani Agnieszce za przekazaną wiedzę i praktyczne wskazówki.

             

            Koordynator spotkania: Lucyna Tratwal

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Dzień Chłopaka w naszej szkole

            30 września 2019 roku wszyscy chłopcy z naszej szkoły obchodzili swoje święto.

            Jak co roku Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na Najprzystojniejszego i Najsympatyczniejszego Chłopaka w Szkole.

            O wynikach wyborów decydowały wszystkie dziewczęta z klas IV - VIII.

            Pierwszy etap wyborów odbywał się w obrębie klas. Następnie wytypowani uczniowie brali udział w szkolnych wyborach, w których ostatecznie tytuł Mistera Szkoły zdobył Klaudiusz Krówka, a Najsympatyczniejszym Uczniem okazał się  Hubert Napierała. Gratulujemy!

             

            Opiekun SU Joanna Wrona