• SPORTOWE SUKCESY

• Nowy rok szkolny rozpoczynamy od ogromnego sukcesu naszych sportowców.

7 października w Skwierzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W kategorii klas młodszych zarówno dziewczęta, jaki chłopcy wywalczyli złote krążki, otrzymując możliwość reprezentowania naszego powiatu na Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 10 października w Babimoście.

Dziewczęta klas starszych pokonały dystans w imponujący sposób i wybiegały I miejsce, dzięki czemu pojadą na finały wojewódzkie do Babimostu.

Chłopcy klas starszych walczyli do samego końca i wywalczyli III miejsce.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!!!!!!!!!

• ŚWIĘTO PODGRZYBKA

• Początek roku i… wielki sukces naszej szkoły !

8 września 2019 roku w Międzychodzie odbyły się zawody – „Święto Podgrzybka” .

Drużyna w składzie: Maria Dubaniewicz, Magda Chajduk, Karolin Kudlińska, Michał i Wojtek Nowakowscy i Hubert Napierała pod opieką Konrada Golca i Joanny Wrony nie zawiodła i zajęła II miejsce i czek opiewający na kwotę 1500 złotych.

Nie było łatwo. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Uczniowie mieli do zaliczenia: bieg na orientację – znajdź podrzybka, 6 konkurencji sportowych (min. skoki w workach, wyścigi na tratwie, rzuty do celu, przejście po skrzynkach, transport wody na czas), konkurs wiedzy na temat Puszczy Noteckiej i rozsypanka z przysłów na czas.

Pieniążki zdobyte przez drużynę w całości zostały przeznaczone na zakup dresów dla uczniów naszej szkoły.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Pierwszy września to zawsze wyjątkowa data. W tym dniu tysiące młodych ludzi samodzielnie lub z rodzicami zmierza około godziny ósmej  rano w stronę szkół. I choć plecaki z książkami, zeszytami, piórnikami ( na których zakupy niektórzy poświęcili już połowę wakacji) zostały jeszcze              w domu, to i tak czuje się podniosłość tej chwili.

Tak się dzieje również u nas – w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej.

Nowy rok szkolny przywitało 390 uczniów. Życzymy im samych sukcesów, wymarzonych szóstek, sportowych laurów, a przede wszystkim tego, aby do szkoły chodzili z chęcią, aby uśmiech gościł zawsze na ich twarzach. Po ciężkiej pracy za dziesięć miesięcy znów będą wakacje!

• „Wakacje, znowu są wakacje…”

Zakończenie roku szkolnego

Uśmiechy, wspomnienia, podziękowania, radość i łzy wzruszenia. Właśnie te słowa najlepiej wyrażają atmosferę zakończenia roku szkolnego.

Dla uczniów klas trzecich gimnazjum i ósmoklasistów były to szczególne chwile. We wtorek ostatni raz odbierali nagrody, wyróżnienia, gratulacje. Przez cały okres edukacji sumiennie pracowali na to, by teraz z dumą kończyć naszą szkołę. Na apelu mogliśmy posłuchać o wielu ich sukcesach.

W swoim przemówieniu Pani dyrektor Brygida Konieczna podkreślała, że to dopiero początek ich drogi. Teraz wkraczają na szlak wiodący ku dorosłości. Na tej drodze nie mogą zapomnieć, co to znaczy być prawdziwym człowiekiem. To jest ich najważniejsze zadanie.

Nasi absolwenci wiedzieli, że kształtowanie ich osobowości i pokazywanie, czym jest człowieczeństwo, nie miałoby miejsca, gdyby nie społeczność naszej szkoły. Dlatego przygotowali dla swoich nauczycieli krótką akademię, w trakcie której mogli podziękować. To były bardzo wzruszające momenty.

Nie zabrakło oczywiście uroczystego poloneza. Który jest bardzo wyraźnym symbolem zakończenia pewnego etapu edukacji. Nagle w hali sportowej zrobiło się jeszcze bardziej uroczyście.

Naszym absolwentom życzymy, by edukacja była dla nich wciąż niezwykłą przygodą, a życie nieustającą pasją i radością. Niech odnoszą wiele sukcesów i staną się mądrymi i odpowiedzialnymi dorosłymi.

Następnego dnia rozdano nagrody, wyróżnienia i świadectwa pozostałym uczniom szkoły. W powietrzu czuć było wakacyjną atmosferę. Miniony rok szkolny mogliśmy podsumować z dumą, bo nasi uczniowie odnosili wiele sukcesów.  Mamy nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się z nowym zapałem. Pełni entuzjazmu pokonamy kolejne szkolne wyzwania.