• ŚWIĄTECZNA PACZKA

• Szlachetność i wsparcie dla osób potrzebujących jest stałą cechą zarówno uczniów, jak i nauczycieli naszej Szkoły. Chcąc by okres Świąt był czasem radości,  przeprowadziliśmy akcję „Świąteczna paczka”. Jak co roku wszystkie klasy wraz z nauczycielami przygotowali wspólnie paczki z życzeniami dla osób starszych i samotnych z naszej gminy. Paczki te przekazane zostały  pracownikom OPS w Przytocznej, którzy podarowali je w naszym imieniu najbardziej potrzebującym.

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunem dziękują wszystkim uczniom i rodzicom za trud i wysiłek w przygotowaniu darów.

• ZNICZ PAMIĘCI

• ZNICZ PAMIĘCI - Pielęgnujmy pamięć o zmarłych nauczycielach

Jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, członkowie Koła Wolontariatu „Anioły Szkoły”, działającego na terenie naszej szkoły oraz Gminy Przytoczna, odwiedzili pod opieką p. Iwony Bigoraj groby zmarłych nauczycieli naszej placówki. Zapalony znicz symbolizuje naszą pamięć i wdzięczność za serce włożone w trud nauczania i wychowania. Celem corocznej akcji jest zaszczepienie w młodzieży szacunku do zmarłych nauczycieli i pielęgnowaniu pamięci o nich.

• PORZĄDKOWANIE OPUSZCZONYCH GROBÓW

• Opieka nad opuszczonymi grobami

Każdego roku, pod koniec miesiąca października, uczniowie porządkują opuszczone i zapomniane groby na cmentarzu komunalnym w Przytocznej. Tak było i w tym roku, gdyż młodzież zawsze chętnie uczestniczy w tejże akcji. Oprócz sprzątania uczniowie pokazują poprzez zapalony znicz, że oni pamiętają o wszystkich zmarłych. Nie tylko o rodzinie i znajomych, ale także o tych, o których nikt już nie pamięta. Uczestnictwo w takiej akcji kształtuje w młodzieży postawę patriotyzmu lokalnego.