• PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS II.

• W naszej szkole pasowanie uczniów klas drugich na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Październik jest idealnym czasem na przyjęcie w poczet czytelników nowych uczniów, gdyż jest to miesiąc bibliotek.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie złożyli przyrzeczenie, obiecując, że będą dbać o książki i często odwiedzać bibliotekę. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i każdy opuścił bibliotekę z wypożyczoną książką.

• POLA NADZIEI 2022

• Gorzowskie hospicjum już po raz 17 realizuje kampanię „POLA NADZIEI”.

Akcja przypomina  społeczeństwu o potrzebach hospicjów, propaguje wolontariat, a kwitnące wiosną pola żonkili wyrażają  nadzieję i solidarność z osobami chorymi terminalnie i ich rodzinami.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji już po raz 11, w tym roku wraz z naszą parafią udało nam się sprzedać 1000 cebulek, o 200 więcej niż w roku ubiegłym.

Uczniowie mieli możliwość zostawić zakupione cebulki w szkole i zasadzić je w naszym sercu wsparcia.

To  dobrzy ludzie swoim przykładem, zaangażowaniem i postawą sprawiają, że Pola Nadziei zakwitają na wiosnę, a Hospicjum kontynuuje swą misję opieki i pomocy.

Iwona Bigoraj

• III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W LICZBIE OSÓB CZYTAJ ĄCYCH NA PRZERWIE

• Specjaliści, którzy zajmują się badaniem dzieci i ich rozwoju jednoznacznie podkreślają, że czytanie książek ma ogromny wpływ na aktywizację, szalenie ważnych w dzisiejszych czasach, obszarów kompetencyjnych - komunikacji, odpoczynku, inteligencji emocjonalnej, koncentracji i emocji. Nie może być więc chyba piękniejszego widoku dla pedagoga (i rodzica) niż młody człowiek z książką w ręku.

19 października było nam dane doświadczyć takiego widoku. Tego dnia nie tylko sale szkolne, ale i korytarze, schody, świetlica, boisko i pomieszczenia administracji zamieniły się w małe czytelnie. Z książkami w dłoniach można było zobaczyć nauczycieli, pracowników szkoły i, co najważniejsze, uczniów! Biorąc pod uwagę, że mieliśmy do czynienia z biciem rekordu, nie sposób przemilczeć kwestii liczb – udział w akcji wzięło 166 uczniów z klas I-III, 292 z klas IV – VIII oraz   38 nauczycieli w tym specjaliści i dyrekcja szkoły. Nasz wynik to 496 czytelników.

Obchody tego pięknego dnia doprowadziły nas do ważnej konstatacji - nie traktujmy czytania jak jednej z wielu metod stymulujących rozwój. Spróbujmy nauczyć dzieci, że czytanie to świetna i wartościowa rozrywka. W końcu – jak mawiała nasza noblistkaCzytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Zapraszamy do fotorelacji w albumie fotograficznym.

Anna Baran, Dorota Kmieciak