https://www.facebook.com/naszaszkolakochana/photos/pcb.1582183955533702/1582183108867120
ZDJĘCIA w FOTOALBUMIE
https://www.facebook.com/naszaszkolakochana/photos/pcb.1582183955533702/1582183108867120
ZDJĘCIA w FOTOALBUMIE
W naszej szkole pasowanie uczniów klas drugich na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Październik jest idealnym czasem na przyjęcie w poczet czytelników nowych uczniów, gdyż jest to miesiąc bibliotek.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Uczniowie złożyli przyrzeczenie, obiecując, że będą dbać o książki i często odwiedzać bibliotekę. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i każdy opuścił bibliotekę z wypożyczoną książką.
Dorota Kmieciak
Gorzowskie hospicjum już po raz 17 realizuje kampanię „POLA NADZIEI”.
Akcja przypomina społeczeństwu o potrzebach hospicjów, propaguje wolontariat, a kwitnące wiosną pola żonkili wyrażają nadzieję i solidarność z osobami chorymi terminalnie i ich rodzinami.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji już po raz 11, w tym roku wraz z naszą parafią udało nam się sprzedać 1000 cebulek, o 200 więcej niż w roku ubiegłym.
Uczniowie mieli możliwość zostawić zakupione cebulki w szkole i zasadzić je w naszym sercu wsparcia.
To dobrzy ludzie swoim przykładem, zaangażowaniem i postawą sprawiają, że Pola Nadziei zakwitają na wiosnę, a Hospicjum kontynuuje swą misję opieki i pomocy.
Dorota Kmieciak
Iwona Bigoraj
Specjaliści, którzy zajmują się badaniem dzieci i ich rozwoju jednoznacznie podkreślają, że czytanie książek ma ogromny wpływ na aktywizację, szalenie ważnych w dzisiejszych czasach, obszarów kompetencyjnych - komunikacji, odpoczynku, inteligencji emocjonalnej, koncentracji i emocji. Nie może być więc chyba piękniejszego widoku dla pedagoga (i rodzica) niż młody człowiek z książką w ręku.
19 października było nam dane doświadczyć takiego widoku. Tego dnia nie tylko sale szkolne, ale i korytarze, schody, świetlica, boisko i pomieszczenia administracji zamieniły się w małe czytelnie. Z książkami w dłoniach można było zobaczyć nauczycieli, pracowników szkoły i, co najważniejsze, uczniów! Biorąc pod uwagę, że mieliśmy do czynienia z biciem rekordu, nie sposób przemilczeć kwestii liczb – udział w akcji wzięło 166 uczniów z klas I-III, 292 z klas IV – VIII oraz 38 nauczycieli w tym specjaliści i dyrekcja szkoły. Nasz wynik to 496 czytelników.
Obchody tego pięknego dnia doprowadziły nas do ważnej konstatacji - nie traktujmy czytania jak jednej z wielu metod stymulujących rozwój. Spróbujmy nauczyć dzieci, że czytanie to świetna i wartościowa rozrywka. W końcu – jak mawiała nasza noblistka – Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Zapraszamy do fotorelacji w albumie fotograficznym.
Anna Baran, Dorota Kmieciak
7 października 2022r. w naszej szkole odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze oraz w Internecie.
Policjantka pani mł. asp. Dominika Mleczak dzielnicowa z posterunku policji w Przytocznej odpowiedziała dzieci z klas młodych, aby przypomnieć im najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa. Uczniowie przypomnieli sobie jak poruszać się po drodze oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych a także jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Dzieci wiedziały jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz gdy zostaną zaczepione przez osobę nieznajomą.
W trakcie spotkania najmłodsi odpowiadali na zadawane pytania, wykazując się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.
L.Tratwal
30 września 2022r. w naszej szkole świętowano Dzień Chłopaka. Z inicjatywy Małego Samorządu Szkolnego, zorganizowano wybory na ,,SUPER CHŁOPAKA’’.
W każdej klasie dziewczynki wybierały kolegę, który według ich opinii jest tym najsympatyczniejszym.
L.Tratwal
W środę, 5 października br. w Skwierzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach wiekowych: dziewcząt z klas IV-VI i VII-VIII oraz chłopców z klas IV-VI i VII-VIII. Zawody zostały rozegrane w terenie leśnym gdzie zdecydowany prym wiedli nasi uczniowie zdobywając pierwsze miejsca. Wszystkie cztery sztafety uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 18.10.2022 r. w Babimoście.
Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki. Powodzenia!!!
Tomasz Piotrowski
30 września w klasie 2a chłopcy obchodzili swoje święto.
W tym dniu dziewczynki przygotowały dla nich kilka niespodzianek. Z samego rana pięknie przystroiły salę oraz przygotowały dla nich słodki poczęstunek. Później oprócz tradycyjnych życzeń i odśpiewania sto lat, wręczyły kolegom dyplomy Super Chłopaka.
Obchody DNIA CHŁOPCA minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.
wychowawca kl. 2a Anna Sewruk
Dnia 22.09. 2022r, w naszej szkole po raz kolejny odbyły jesienne biegi przełajowe.
Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego.
Uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych:
Rocznik 2015 – Dziewczęta
I m- Ola Ufniak
II m- Liliana Modras
III m- Natasz Sewruk
Rocznik 2015 – Chłopcy
I m- Stanisław Mądrowski
II m- Franciszek Dysierowicz
III m- Aleks Śniadecki
Rocznik 2014 – Dziewczęta
I m- Kaja Hordyniec
II m- Joanna Okińczyc
III m- Alicja Dudek
Rocznik 2014 – Chłopcy
I m- Tomasz Gnybek
II m- Filip Musialski
III m- Andrzej Białecki
Rocznik 2013 – Dziewczęta
I m- Żaneta Stachowiak
II m- Inka Macińska
III m- Nikola Szafrańska
Rocznik 2013 – Chłopcy
I m- Bartłomiej Janowicz
II m- Hubert Wik
III m- Franciszek Dyduła
Rocznik 2012 – Dziewczęta
I m- Marita Wąchalska
II m- Hania Góra
III m- Ola Cąpa
Rocznik 2012 – Chłopcy
I m- Filip Hoszko
II m- Filip Czubkowski
III m- Jakub Klapczyński
Rocznik 2011 – Dziewczęta
I m- Paulina Kostjan
II m- Ola Krzystyniak
III m- Karolina Rudnik
Rocznik 2011 – Chłopcy
I m- Miłosz Mikołajczak
II m- Miłosz Męcfel
III m- Hubert Dyla
Rocznik 2010 – Dziewczęta
I m- Marysia Majchrzak
II m- Wiktoria Kisiel
III m- Oliwia Adamczak
Rocznik 2010 – Chłopcy
I m- Wojciech Janowicz
II m- Łukasz Dyla
III m- Wojciech Adamiak
Rocznik 2009 – Dziewczęta
I m- Julia Jokiel
II m- Julia Ochla
III m- Martyna Tratwal
Rocznik 2009 – Chłopcy
I m- Damian Białecki
II m- Olaf Kaczorowski
III m- Mikołaj Romanowski
Rocznik 2008 – Dziewczęta
I m- Zuzanna Kortyla
II m- Maja Mędykowska
III m- Wiktoria Basińska
Rocznik 2008 – Chłopcy
I m- Natan Presz
II m- Kacper Grocholewski
III m- Oliwier Kogut
Rocznik 2007 – Chłopcy
I m- Patryk Urbaniak
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział ,a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Trasy dowozu i odwozu uczniów do placówek oświatowych
Gminy Przytoczna w roku szkolnym 2022/2023 (I semestr)
TRASA NR 1
Godzina dowozu Miejscowość
7:00 Twierdzielewo
7:05 (2 przystanek) Chełmsko
7:25 Przytoczna
TRASA NR 2
Godzina dowozu Miejscowość
7:40 Rokitno
7:55 Przytoczna
TRASA NR 3
Godzina dowozu Miejscowość
7:05 Krasne Dłusko
7:10 Nowa Niedrzwica
7:25 Przytoczna
TRASA NR 4
Godzina dowozu Miejscowość
7:40 Lubikówko
7:45 Lubikowo
7:55 Przytoczna
TRASA NR 5
Godzina dowozu Miejscowość
7:00 Gaj, Poręba
7:05 Dębówko
7:20 Przytoczna
TRASA NR 6
Godzina dowozu Miejscowość
7:40 Strychy
7:45 Wierzbno
7:55 Przytoczna
TRASA NR 7
Godzina dowozu Miejscowość
7:15 Krobielewo
7:20 Stryszewo
7:30 Nowiny
7:35 Goraj
UWAGA
14 czerwca na Jeziorze Przytoczno odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym. Możliwość przystąpienia do zawodów gwarantował zaliczony test teoretyczny z wiedzy wędkarskiej, kolejny etap odbył się na wylosowanych stanowiskach nad jeziorem.
Wzięło w nich udział 9 zawodników, a poprzedzone były warsztatami z przygotowywania zanęt, które poprowadził pan Konrad Golec. I miejsce zajął - Hubert Kmieciak, II miejsce - Dawid Fedorczuk, III miejsce - Antoni Kucharyk.
Wszystkie złapane rybki wróciły całe i zdrowe do wody.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz opakowanie zanęty, oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas apelu kończącego rok szkolny.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” rozstrzygnięty!
W konkursie, w etapie wojewódzkim, wzięło udział 887 uczniów z 65 szkół.
W kategorii – uczniów szkół podstawowych – wyróżnienie otrzymała Paulina Szulczyńska, uczennica naszej szkoły.
W dniach 13-17 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka do Szklarskiej Poręby, w której wzięło udział 24 uczniów klasy IV c.
W poniedziałek rano 13. czerwca wyruszyliśmy ze Skwierzyny pociągiem. Dla niektórych uczniów była to pierwsza w życiu przejażdżka tym środkiem transportu. Po drodze mieliśmy 3 przesiadki w: Zbąszynku, Zielonej Górze i we Wrocławiu. Choć podróż trwała prawie cały dzień, czas mijał szybko. Niektóre dzieci grały w karty, gry planszowe, państwa-miasta, inne czytały książki lub po prostu podziwiały widoki za oknem. Wieczorem dotarliśmy do Szklarskiej Poręby i mogliśmy zakwaterować się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym “Wojtek”.
We wtorek odwiedziliśmy Hutę Szkła “Julia” w Piechowicach. Czwartoklasiści dowiedzieli się tam jak powstaje szkło. Mogli również ozdobić swoje własne szklanki. Potem pieszo udaliśmy się pod Wodospad Szklarka. W środę wspięliśmy się na Chybotka, a następnie koleistą i bardzo wyboistą drogą dotarliśmy do Wodospadu Kamieńczyk. Tam chętne osoby w kaskach zeszły stromymi schodami w dół, by z bliska podziwiać spadającą ze skał wodę. Po tych dwóch dniach pieszych wędrówek byliśmy bardzo zmęczeni. Przeszliśmy około 50 km w dość szybkim tempie, bo jesteśmy przecież klasą sportową. W czwartek rano postanowiliśmy już mniej chodzić, więc udaliśmy się busami do Karpacza. Tam odwiedziliśmy Świątynię Wang i zwiedziliśmy miasto Karpacz objeżdżając je kolejką. Potem oczywiście każde dziecko miało czas na zakupy.
W piątek rano, niestety, musieliśmy udać się w podróż powrotną pociągiem do domu.
Weseli dotarliśmy do stacji Skwierzyna, by swoimi przeżyciami i wiadomościami podzielić się z innymi.
Na pewno nie zapomnimy wieczornych wygłupów przy ognisku, “ducha”, który okazał się być papugą Jasiem, odgłosów skrzypiącej podłogi w “Wojtku”, męczących wspinaczek po stromych kamienistych drogach, pięknych górskich krajobrazów oraz tych wszystkich wspólnie spędzonych chwil.
Nie możemy się już doczekać kolejnego wspólnego wyjazdu.
Anna Sewruk, Witold Podkowiński i uczniowie kl. IV c
Piękny stadion MOSiR w Żaganiu był areną zmagań najlepszych 6-osobowych drużyn reprezentujących powiaty z województwa lubuskiego. Sportowcy rywalizowali w 4 konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1000m chłopców i 600m dziewcząt. Rywalizując z wieloma szkołami miejskimi nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zajęli w województwie lubuskim - dziewczęta w składzie: J.Jokiel, M.Tratwal, W.Kisiel, M.Majchrzak, A.Krzystyniak, P.Kostjan zajęły IV miejsce. Chłopcy - K.Sudoł, W.Chrzanowski, W. Janowicz, J.Żagiel, W. Adamiak, D. Białecki zajęli VI miejsce.
Indywidualnie IV wynik w województwie osiągnął Kacper Sudoł i VI wynik Julia Jokiel.
Wielkie podziękowania dla nauczycieli - opiekunów za zorganizowanie transportu.
Kolejne wybitne sportowe sukcesy uczniów SP Przytoczna. Na stadionie w Międzyrzeczu 8 czerwca odbyły się finały wojewódzkie w Lekkiej Atletyce chłopców i dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W konkurencji rzut piłeczką palantową I miejsce z wynikiem 57,5 m zajął Kacper Sudoł. Ten sam zawodnik w konkurencji pchnięcie kulą zajął II miejsce osiągając 8,62 m. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali finaliści z naszej szkoły: Zuzanna Dudek - piłeczka palantowa - V miejsce, Julia Jokiel - VI miejsce w skoku w dal i VII miejsce w biegu na 60 m, Aleksandra Krzystyniak w biegu na 600 m ustanowiła rekord życiowy - 2.06,48.
8 czerwca klasa Ia uroczyście obchodziła Dzień Mamy i Taty. Pierwszoklasiści zaprosili do szkoły swoich rodziców i w świetlicy szkolnej wystawili spektakl z okazji ich święta. Dzieci śpiewały też piosenki dla mamy i taty oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w układzie “Toca toca”.
Podczas występu, na twarzach zaproszonych gości dało się zauważyć uśmiech, a momentami również łzy wzruszenia. Artyści zostali oczywiście nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie nasi pierwszoklasiści wręczyli swoim rodzicom laurki i zaprosili na słodki poczęstunek.
Anna Sewruk
W dniu 6 czerwca 2022r odbyła się wycieczka klas II b i III b do Karczmy Taberskiej w Janowcu. Zostaliśmy tam przywitani po staropolsku chlebem i solą. Następnie odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci rozpoznawały rodzaje zbóż, poznawały zawody związane z etapami powstawania chleba oraz tradycje i zwyczaje ludowe tamtejszego regionu. Uczyły się przyśpiewek i tańców ludowych. Właścicielka karczmy p. Jolanta Taberska przedstawiła obrazowo dzieciom proces powstawania chleba pt. „Od ziarenka do bochenka”. Następnie zaprosiła wszystkie dzieci na warsztaty, gdzie każdy osobiście, samodzielnie wyrabiał swoje ciasto i formował swój bochenek chleba. Dzieci ugoszczone zostały smaczną zupą pomidorową i naleśnikami. Był czas na naukę, pracę i zabawę. Wszyscy na długo zapamiętają zapach chleba unoszący się w karczmie, gościnność i serdeczną atmosferę stworzoną przez właścicielkę gospodarstwa. Wszyscy z apetytem próbowaliśmy własnych wypieków. Dużą atrakcją dla nas była ścieżka przyrodnicza w parku w Kolesinie nad brzegiem Jeziora Wojnowskiego, gdzie zobaczyliśmy kamienną studnię, 200-letnie lipy, naturalne źródełka i przepiękne jezioro z wodnymi liliami. A później….kolejna niespodzianka zorganizowana przez właścicieli Dworu Kolesin – warsztaty taneczne. Atrakcją okazała się również możliwość zwiedzenia Portu Lotniczego w Babimoście. Ostatnim punktem naszej wycieczki był rejs galarami po rzece Odrze na odcinku Cigacice - Górzykowo, gdzie można obserwować nadodrzańską przyrodę, m.in. roślinność wodną czy gniazdujące tu czaple. Podczas wycieczki dopisywały nam humory i pogoda. W wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do domu.
Wychowawczynie klas II b i III b Hanna Kozłowska i Anna Zaborska
W czasie lekcji w klasie Ia omawialiśmy instrukcję plecenia wianka. Dziewczynki tak zainspirowały się tymi zajęciami, że postanowiły spróbować samodzielnie upleść wianek. Powstały niezwykle piękne prace. Nasze pierwszoklasistki tak się wprawiły w pleceniu, że do Komunii Świętej będą mogły pójść w samodzielnie wykonanych wiankach.
Gratuluję im wytrwałości i kreatywności!
Anna Sewruk
1 czerwca klasy 4a i 4b wybrały się na wycieczkę do Poznania. W planie był Nowy Ogród Zoologiczny i Termy Maltańskie. Stolica Wielkopolski przywitała nas piękną pogodą, dlatego spacer po ZOO i jazda kolejką były czystą przyjemnością. Zwierzęta w pełnej okazałości ( słonie, żyrafy, wielbłądy) lub lekko ukryte ( lwy i tygrysy) wzbudziły nasz podziw. Największą atrakcją wyjazdu okazała się jednak wizyta w kompleksie basenowym. Tu szaleństwom wodnym ( pod czujnym okiem ratowników i pań ) nie było końca: zjeżdżalnie, pontony, rwąca rzeka, pływanie ( tylko dla wtajemniczonych). Aż żal było odjeżdżać. Ale tak na marginesie: ktoś zostawił w przebieralni klapek i do domu wrócił tylko z jednym, więc chyba musimy po niego pojechać:-)
Powered by aSc EduPage