• ROK  SZKOLNY  2018/2019

WRZESIEŃ  2018

Kolejny spektakularny sukces!

9 września 2018 roku w Świniarach odbyły się zawody - „ Boletus 2018. Święto Podgrzybka” .

Drużyna w składzie: Michał Pietrusik, Jakub Majorek, Kacper Kowalczyk, Julia Kogut, Martyna Mamot, Karolina Kudlińska, pod opieką Konrada Golca i Joanny Wrony nie zawiodła i zajęła II miejsce i czek opiewający na kwotę 1500 złotych.

Nie było łatwo. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Uczniowie mieli do zaliczenia: bieg na orientację, 6 konkurencji sportowych (min. skoki w workach, wyścigi na tratwie, transport wody na czas), konkurs wiedzy na temat Puszczy Noteckiej i test wiedzy z udzielania pierwszej pomocy.

Pieniążki zdobyte przez drużynę w całości zostały przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, z którego na lekcjach i zajęciach Szkolnego Koła Sportowego korzystają uczniowie naszej szkoły.

MARZEC  2019

Powiatowe Biegi Przełajowe

CZERWIEC  2019

Gra szkolna klas piątych -  „Chce mi się chcieć – graj z nami, tu nie ma przegranych”

W piątek, 14.06.2019r. w naszej szkole został zorganizowany projekt edukacyjno-społeczny realizowany w  ramach programu „Trzymaj Formę!”. Grupa projektowa złożona z dziesięciu osób: Dorian Kaźmierczak, Daria Leśna, Wiktoria Trafna, Amelia Hajdukiewicz, Zuzanna Oszmian, Karolina Kucharyk, Tomasz Szlachetko, Paweł Nowacki, Maja Dudek i Maja Pławsiuk oraz koordynatora projektu – Pani Joanny Wrony przygotowała gigantyczną grę planszową. Udział w niej wzięli wszyscy uczniowie klas piątych naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Wierzbna. Jeden przedstawiciel każdej klasy stał się pionkiem, który rzucał kostką i losował zadania dla reszty swojej klasy. Wygrała ta drużyna, która jako pierwsza doszła do pola z napisem „Meta”. Równocześnie trójka kucharzy  z każdej klasy zajęła się przygotowywaniem owocowych sałatek dla reszty kolegów. Po skończonej zabawie uczniowie mogli zjeść smaczne i zdrowe drugie śniadanie. Dwóch członków grupy projektowej przygotowało lekcję o ekologii. Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się jak możemy dbać o naszą planetę i równocześnie o nasze zdrowie. Wszyscy, którzy brali  udział w zabawie przynieśli z domu swoje kubki i pili w nich przefiltrowaną wodę. Nie musieli używać szkodliwych, plastikowych kubeczków. Zapraszamy do fotorelacji.